Paslanmaz Baca

Paslanmaz Baca Bilgi ve Siparişleriniz İçin

GÖZÜTOK Paslanmaz baca sistemleri endsutriyel bacalarda ve normal çekişli bacalarda baca mödüllerinin uzun ömürlü ve sağlıklı çalışması açısından 316 L kalitede saç kullanılmaktadır.
  • Yetkili:Adem TANRIÖVER
  • Telefon:444 7 125
  • E-Posta:adem@gozutokmetal.com.tr
  • Adres:Merkez Cevizli Mahallesi Fatih Cad. No: 8/A Maltepe / İSTANBUL
  • Çalışma Saatleri:Pazartesi-Cumartesi: 09:00 - 18:00
  • Ürün Açıklaması
  • Teknik Bilgiler
  • Teklif Formu

Paslanmaz Baca Sistemleri Tanımı

Doğalgaz veya sıvı yakıtlı bacalar binanın ısı ihtiyacını karşılıyacak kazanın (kcal/h) saatlik kalorisi alınarak binanın yüksekliğine orantılı kullanılan yakıt türü ve kazanın çalışma şekline göre (atmosferik üflemeli brülörlü, katı yakıtlı karşı basınçsız) Bölgedeki gaz kuruluşunun enerji yönetmeliği hesaplama metot ve şartnamelerine göre hesaplanarak çap bulunur. Bu çapa göre üretimi gerçekleştirilerek bina içinden tek cidarlı, bina dışından çift cidarlı olarak sürtünme hızını en aza indirilerek montesi yapılır. Her paslanmaz bacanın montaj dan sonra dreng bağlantısı pis su giderine bağlanması gerekmektedir.

Paslanmaz Bacalarda oluşan yoğuşma neticesindeki asitli su (Karbonik Asit) bacadan dışarıya çıktığı takdirde ayrıştırıcı özelliğe sahip olduğu için binanın beton yapısına önemli oranda zarar verir, Bunun için sızdırmazlık en alt seviyede olması gerekmektedir. Bacalarda yatay bağlantı kazan arkasından yapıldıktan sonra topraklama hattı yapılması EPDK'nın şartnamesinde olduğu gibi gerekli ve mecburidir. Bu sayede kromdan olan bacaya yıldırım gibi doğa olaylarından herhangi bir zarar gelmeyecek ve yakıta temas etmeden doğrudan toprağa atılacaktır.

Çelik baca 316 L paslanmaz çelikten üretilen bacalar EPDK kararlarınca doğalgaz kullanılan cihazlarda zorunlu hale gelmiştir.
Paslanmaz krom rulolardan olakalar halinde kesilen hammade daha sonra bükme ve dikme işleminden geçirilerek tam bir sızdırmazlık sağlayacak şekilde birbirlerine muflu geçişle bağlanırlar.

Çelik baca üretiminde kullanılan malzemenin 316 ve özellikle L kalitede olması esneklik ve geçişgenlik açısından çok önemlidir.
Ürün Yelpazemizdeki ürünler arasında Bu Kategoride Çelik Baca, Paslanmaz Baca, Doğalgaz Bacası, Doğalgaz Kazan Bacası bulunmaktadır.

Boru Modül
Gözütok'un üstün kordon pres teknolojisiyle üretilen ürün, bacanın ana gövdesini oluşturur. Her bir modül bina yüksekliği hesaplanarak bacaya monte edilir Yine her bir modül tek başına komple bacayı taşıyacak şekilde dizayn edilmiş ve özel pres teknolojisi ile mukavemeti artırılmıştır özel flanş ağzı açılarak tam sargı sağlanmaktadır. Montajda Gözütok'un özel sızdırmaz kelepçeleri kullanılmaktadır.


Düz Modül
Gözütok teknolojisinin kullanıldığı Türkiye'deki ender olan "TE" tamamen sistemin çalışması aşamasında dikey hatla yatay hattın bağlantısını oluşturduğu için yoğuşan suyun ısıyla kazana karışmaması konusunda en önemli parçadır. Bu sayede ileride kazana asitli su karışımından kaynaklanan deformasyon için önem arz etmektedir. Sadece Gözütok'ta bulunan sistem özel kaynak metodu ile malzeme üzerine uygulamış, modülde gerdirme sızdırmalık kelepçe sistemi kullanılarak atık gazın üç noktadaki montaj aşamasında en kolay uygulanabilirliği olan parçadır.


Paslanmaz Baca Temizleme Modülü
Bacalardaki oluşan pisliklerin temizlenmesi amacı ile kullanılan müdahale kapağıdır. Gözütok'un 2006 AR&GE çalışmalarında elde etliği birikimler sonrasında şu anda üretilen kapak sızdırmazlığı en üst seviyede kapalı olup, kilitleme sistemi sayesinde sıkıştırılarak kapatılır. Sıvama pres teknolojisi kullanılan kapak birbirine ekleme olmadan tek bir parçadan üretilir. Tüm malzemelerde (menteşe kapak vs.) paslanmaz 1,4301x1,4401 kullanılmaktadır. Temizleme kutusu da diğer parçalarda olduğu gibi sızdırmaz kelepçelere uygun alt yapı ile üretilmiştir.


45 Derece Modül
Bacalardaki sürtünme önemlidir. Gözütok'un ürettiği en önemli ürünlerinden olan 45 derece dirsekle, üniversal sistemle birbirine özel flanş kelepçe sistemi kullanılır. Özel hesaplama metotları kullanılan dirseklerin her bir boğumu istenildiği takdirde montaj esnasında çevrilerek açı daraltılabilir veya genişletilebilir. Bu sayede montaj sırasında bacadan çıkan gazların dışa doğru olan flanş sistemine çarpmadığı için atık gaz atmosferde sürtünme hızı normal seviyeye ulaşır. Kelepçeler sıkıldıktan sonra modül kaynaklı olan modüllerden daha sağlam hale gelir ve mukavemet kazanır.


90 Derece Modül
Bacalardaki sürtünme önemlidir Gözütok'un ürettiği en önemli ürünlerden olan 90 derece dirsekle, üniversal sistemle birbirine özet flanş kelepçe sistemi kullanılır. Özel hesaplama metotları kullanılan dirseklerin her bir boğumu istenildiği taktirde montaj esnasında çevrilerek açı daraltılabilir veya genişletilebilir. Bu sayede montaj sırasında bacadan çıkan gazların dışa doğru olan flanş sistemine çarpmadığı için atık gaz atmosferde sürtünme hızı normal seviyeye ulaşır. Kelepçeler sıkıldıktan sonra modül kaynaklı olan modüllerden daha sağlam hale gelir ve mukavemet kazanır.


Lodos Şapka
Zindan kafes sistemi ile lodos şapka dışa atılan atık rüzgar ve buna benzer faktörlerden dolayı baca düşüş çekiş seviyesinde çalıştığında geri tepmeyi önler. Bu sayede insan sağlığını tehdit eden faktörler minimuma indirilir. Gözütok'a öze! olarak, gerdirme flanş kelepçe sistemi kullanılarak bacalardaki ısınmadan kaynaklan genleşme hasarı sıfıra indirilmiştir.


Çin Şapkası
Örgü Kafes sistemi ile lodos şapka dışa atılan atık gazı rüzgar ve buna benzer faktörlerden dolayı baca düşüş çekiş seviyesinde çalıştığında geri tepmeyi önler. Bu sayede insan sağlığını tehdit eden faktörler minimuma indirilir. Gözütok'a özel olarak, gerdirme flanş kelepçe sistemi kullanılarak bacalardaki ısınmadan kaynaklanan genleşme hasarı sıfıra indirilmiştir.


Redüksiyon
Kazanla baca arasındaki farklı çap ölçülerini birbirine birleştirmede kullanılan malzeme aynı zamanda son birleşim yeri olduğu için titreşimi önleyici mukavemet gerdirmesi uygulanarak, kelepçe ile montajlanır.


Kondens
Bacalarda sıcak genleşmesinden dolayı oluşan karbonik asit karışımı suyun buluştuğu ve atık su giderleri-ne gönderilmesi için kullanılan bacanın, en alt noktasındaki parçadır,1/2" krom manşondan kullanılan malzeme bacanın en alt noktasına taşıyıcı sehpanın üzerine konularak sızdırmaz kelepçe ile montajlanır.


Sızdırmaz Modül Kelepçe
Baca Modüllerinin birleşiminde gerdirme sistemi ile bacada oluşan gazın dışarı hava ile temasını kesmek ve daha sağlıklı bir çekiş için sızdırmazlığı en ait seviyeye indiren kelepçelerdir ( Gözütok AR-GE Özel)


Baca Boru Modülleri Teknik Verileri

Paslanmaz Baca Teklif Formu

Gözütok'u Tercih Edenler